Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Cena za sztukę: 0 PLN brutto
Instrukcja Obsługi Kreatora Opakowań

Jak stworzyć idealne opakowanie dla Twojego biznesu?

1. Stwórz swoje opakowanie używając gotowego tła lub wgrywając własną grafikę. Wybierz styl opakowania: premium lub eco, rozmiar i ilość opakowań, którą potrzebujesz!

2. Po zakończonej konfiguracji złóż zamówienie i czekaj na kontakt od naszego konsultanta, który potwierdzi z Tobą projekt i poprosi o ewentualne dodatkowe pliki.

3. Po akceptacji projektu, zrealizuj płatność i czekaj, aż dostarczymy Twoje opakowania na miejsce!

To, co klient pomyśli lub odczuje, gdy otrzyma przesyłkę od Ciebie, ma istotny wpływ na to, jakie skojarzenia będzie miał z Twoją marką. To z kolei przełoży się na to, czy w przyszłości złoży w Twoim sklepie zamówienie, czy nie. Dlatego podajemy Ci dzisiaj pięć sposobów, jak ozdobić pudełko, aby Twoja przesyłka wzbudziła w kliencie jak największy zachwyt.

Sposób nr 1 – pudełka z tektury w wersji sauté.

Ta wersja ma ostatnio coraz większe grono zwolenników. W dobie rosnącej świadomości proekologicznej wielu klientów przy wyborze dostawców kieruje się wręcz tym, czy dbają oni o ochronę środowiska. Są też tacy, którzy cenią sobie minimalizm i prostotę. Jeśli zatem masz pewność, że Twoi klienci wyznają podobne wartości, wystarczy, że zamówisz opakowanie biodegradowalne i wykonane z tektury dobrej jakości.

Pudełka z tektury mają bowiem naturalny urok. Ten ekologiczny materiał jest ciepły i miły w dotyku. Świetnie podkreśla naturalne właściwości zapakowanego produktu. Ci, którym zależy, aby zachować ten ekologiczny styl, wystarczy, że wybiorą opakowanie o wysokiej gramaturze (od 300 do 450 g/m2) wykonane z tektury (falistej lub litej). Tylko tyle i aż tyle.

Sposób nr 2 – tekturowe pudełko z gustowną wstążką lub tasiemką.

Niby to takie staroświeckie, oklepane i banalne rozwiązanie, a jednak. W świecie automatyzacji i pośpiechu klienci doceniają każdy drobny gest, który jest dowodem, że ktoś włożył odrobinę wysiłku i serca, aby przygotować coś specjalnego i niepowtarzalnego. Takim elementem jest tasiemka, wstążka a nawet sznurek.

Gdy starannie dobierzemy  go do naszego opakowania oraz wywiążemy ładną kokardę, nasze pudełko z tektury będzie wyglądać jak rzemieślnicze rękodzieło. Powiecie powrót do przeszłości? A jakże. Pamiętajmy, że najlepsze są proste rozwiązania.

Czy wstążka to nie za mało, aby ozdobić pudełko?

Gdy chcemy pokazać klientowi najwyższą staranność, nic nie stoi na przeszkodzie, aby ozdobić wstążkę pieczęcią z lanego wosku.

Pieczęć z lanego wosku, to gustowna ozdoba pudełka z tektury

Zamiast wosku można także włożyć gałązkę świerku, suszone kwiaty, liście, a nawet plastry pomarańczy czy laskę wanilii. Możliwości jest wiele. Tak czy inaczej, to będzie prawdziwa wisienka na torcie i szczyt finezji. Nasze opakowanie to nadal pudełko z tektury, ale jednak wygląda i kojarzy się zupełnie inaczej. Robi takie wrażenie, że aż dech zapiera.

Pudełko z tektury można cudownie ozdobić wstążką i suszonymi kwiatami

Sposób nr 3 – pudełka z tektury można ozdobić obwolutą

Gdy wybierzemy na opakowanie swoich artykułów pudełko z tektury wysokiej jakości, możemy nadać mu unikalny i nowoczesny wygląd, dodając obwolutę. Obwoluta wykonana jest z gładkiego papieru o szerokości od 5 do 25 cm. Można na niej zaprojektować dowolny nadruk w opcji full colour z logo lub innym dowolnym tekstem. Taka obwoluta oplata nasze opakowanie i fantastycznie komponuje się z tekturowym pudełkiem. Zabieg jest prosty, szybki i tani, a efekt niesamowity.

Grafikę obwoluty można zaprojektować w dowolny sposób. Wystarczy jedynie przygotować plik vectorowy, png lub jpg. Po wykonaniu obwolutę kleimy i samodzielnie wsuwamy na opakowanie. To najprostszy sposób, aby gustownie ozdobić pudełko z tektury i wyróżnić swoją markę.

Sposób nr 4 – bibułą także można ozdobić pudełko

Kolejny sposób, aby ozdobić pudełko z tektury to niestandardowy wypełniacz z bibuły lub pergaminu. To delikatna masa papiernicza pierwotna lub w 100% pochodząca z recyklingu. Jest lekka, więc nie obciąża paczki. Można ją zamówić w wielu różnych kolorach i wzorach. Także z logo własnej marki.

Pudełko tekturowe z wypełnieniem bibułą ozdobną ma wyjątkowy urok i elegancję

Ten delikatny element dodaje luksusu i podkreśla Twoją staranność i dbałość o doznania estetyczne klienta. Gdy dodatkowo przykleisz na wierzchu okrągłą etykietę z logo lub dowolnym tekstem, taki wypełniacz będzie wyglądał niezwykle elegancko i efektownie.

To jednak nie wszystko. Niestandardowa bibułka daje Ci możliwość podkreślenia swojej marki. Niektórzy klienci są bardzo wrażliwi na takie subtelne ozdoby. Są nawet tacy, którzy zakochują się produktach właśnie ze względu na to, jak starannie zostały zapakowane.

Uprzejme traktowanie sprawi, że klient będzie chodzącą reklamą

JC Penney


Sposób nr 5 – pudełka tekturowe z nadrukiem to mercedes w branży opakowań

Nadruk na opakowaniu to zupełnie inna para kaloszy. Dzięki cyfrowej technice można wykonać na pudełku dowolną grafikę zarówno na zewnętrznej, jak i wewnętrznej stronie opakowania. Co więcej, na każdej ściance pudełka można zaprojektować inny nadruk.

Pudełka tekturowe z obustronnym nadrukiem zwiększają rozpoznawalność Twojej marki

Nadruk na opakowaniu daje nieograniczone możliwości na zwiększenie rozpoznawalności marki, a także na  komunikację z klientem. To, co odbiorca poczuje podczas otwierania przesyłki, ma olbrzymi wpływ na jego przyszłe decyzje zakupowe i opinię o Twojej marce. Dlatego warto starannie zaprojektować nadruk, aby wrażanie towarzyszące konsumentowi podczas odbioru paczki były pozytywne i zachwycające.

Klient, który odniósł wrażenie, że Twój artykuł był zapakowany w starannie wykonanym pudełku, pod koniec dnia pomoże przyciągnąć nowych kupujących. Sam również chętniej wróci do Twojej marki.

Pudełka z tekturowe mogą wyglądać inaczej! Wystarczy je ozdobić

Jest wiele sposobów, aby ozdobić pudełko z tektury. Jedne są mniej, inne bardziej kosztowne. Klienci zauważają jednak małe rzeczy. Dlatego też opłaca się przyłożyć większą wagę do wyglądu opakowań. Nie wymaga to dużego wysiłku. Wystarczy odrobina fantazji, staranności i serca.

Opakowanie to ostatni punkt kontaktu nowego klienta z Twoją firmą. Dobrze zaprojektowane i oryginalne opakowanie opowiada Twoją historię i przedstawia Twoje wartości aż do samego końca. Pokazuje klientom, ile znaczą dla Twojej firmy. Poświęć więc trochę czasu na ozdobienie pudełek z tektury, aby utwierdzić klientów, że podjęli właściwą decyzję, wybierając Ciebie.

Wszelkie elementy, którymi ozdobimy nasze pudełko z tektury to przesłanie w stylu:  „ROBIMY TO DLA CIEBIE, BO ZALEŻY NAM, ABYŚ ODCZUWAŁ RADOŚĆ Z ZAKUPÓW W NASZYM SKLEPIE”. Nic więc dziwnego, że tak dopieszczeni klienci robią zdjęcia estetycznie zapakowanym artykułom i publikują je w social mediach. Wówczas Twoja marka dostanie skrzydeł.

Dlaczego warto zdobić pudełko z tektury?

Ozdabiając pudełka z tektury warto mieć na uwagę to, że w ten sposób:

  1. Pokazujesz swoim klientom, że zależy Ci na ich doświadczeniu.
  2. Dodajesz elegancji do wizerunku swojej mark.
  3. Udowadniasz, że jesteś właściwą osobą na właściwym miejscu.

Doświadczenie klienta, gdy rozpakowuje przesyłkę, można porównać do efektu pierwszego wrażenia. Im lepsze, tym lepsze będą przyszłe relacje. Co więcej, z badań psychologicznych wynika, że pierwsze wrażenie bardzo głęboko zapada w pamięć i trudno je zmienić, zwłaszcza gdy było negatywne. Dlatego warto dołożyć wszelkich starań, aby tego uniknąć.

Niestandardowe opakowania sprawiają, że Twoi klienci mają wrażenie, że zyskują większą wartość. Poza tym zmniejszamy w ten sposób dystans i budujemy bliższe i długotrwałe relacje z Twoją marką. Dlatego ta praca się opłaca.

Do produkcji standardowych opakowań używamy tektury z falą E (wysokość ok 2mm) o gramaturze ok. 380 g/m2.
Jest to materiał, który w wystarczający sposób chroni produkty naszych Klientów.