Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Cena za sztukę: 0 PLN brutto
Instrukcja Obsługi Kreatora Opakowań

Jak stworzyć idealne opakowanie dla Twojego biznesu?

1. Stwórz swoje opakowanie używając gotowego tła lub wgrywając własną grafikę. Wybierz styl opakowania: premium lub eco, rozmiar i ilość opakowań, którą potrzebujesz!

2. Po zakończonej konfiguracji złóż zamówienie i czekaj na kontakt od naszego konsultanta, który potwierdzi z Tobą projekt i poprosi o ewentualne dodatkowe pliki.

3. Po akceptacji projektu, zrealizuj płatność i czekaj, aż dostarczymy Twoje opakowania na miejsce!

W każdym domu znajdą się jakieś opakowania z kartonu po prezentach i wielu innych produktach. Można je wyrzuć lub spalić. To jednak okropne marnotrastwo!

Okazuje się, że są tysiące sposobów, aby opakowanie z kartonu wykorzystać ponownie. Dzisiaj opiszemy, jak wykreować z kartonu scenę filmową, świat pełen zabawek lub uprościć sobie życie na codzień. Tylko tyle i aż tyle 🙂

Opakowania z kartonu w kinematografii

Opakowania z kartonu nadają się idealnie nie tylko do produkcji scenografii. Czasem pudełka kartonowe grają wręcz drugo a nawet pierwszoplanowe role.

7 listopada 2011 r. w 862. odcinku serialu „M jak miłość” Hanka Mostowiak, grana przez Małgorzatę Kożuchowską ginie w wypadku samochodowym. Popularna bohaterka wjeżdża w stertę kartonów. Tę scenę oglądało ponad 8 milionów widzów. To był absolutny rekord i nawet wyciek do sieci fragmentu z tą sceną nie spowodował, że widownia serialu zmalała. Po emisji tego odcinka na aukcjach internetowych można było kupić nawet fragmenty kartonów, w których zginęła Hanka. Warto więc zobaczyć tę scenę jeszcze raz 😊

To był jeden z najtragiczniejszych momentów w serialu „M jak miłość” i jedna ze scen, która była długo komentowana przez miliony Polaków. Jedni pół żartem, inni całkiem serio odnosili się wątku zderzenia auta ze stertą kartonów. Karton zdał egzamin, odegrał swoją rolę brawurowo i zasłużył na Oskara 🏆

Karton wyzwala szczery śmiech…

Równie spektakularnie pudełka kartonowe poradziły sobie w innej produkcji. Tym razem popularny komik amerykański Rick Lax postanowił zrobić żart swoim znajomym. Wszystko nagrał kamerą, a następnie opublikował film na Facebooku. Ta krótka żartobliwa prowokacja ma już prawie 130 milionów wyświetleń w ciągu 5 tygodni. Zobaczcie zresztą sami…

https://www.facebook.com/442668942581631/videos/2793974430706128
Opakowania z kartonu mogą Ciebie nieźle zaskoczyć!

Czy zwróciliście uwagę na to, że wszystkie rekwizyty to były pudełka z nadrukiem? No właśnie! Jest to najlepszy dowód na to, że producenci towarów wykorzystują powierzchnię reklamową opakowania do komunikacji z klientami oraz budowania marki i zwiększania jej rozpoznawalności. Do togo właśnie zachęcamy Was w Pack2you.

Wróćmy jednak na moment do kinematografii, i to naszej rodzimej kinematografii. W czasach narodowej kwarantanny jeden z liderów polskiej sceny kabaretowej Robert Górski nie próżnował. Kreatywnie wykorzystał przymusową izolację i wspólnie ze swoją młodą partnerką nagrał serię filmów pod nieprzypadkowym tytułem: „Państwo z kartonu”. A więc tu również znaczenie kartonu został docenione, a wręcz można rzec, że karton zajął zaszczytne miejsce. Spośród kilkunastu odcinków serialu „Państwa z kartonu” nam najbardziej podoba się odcinek 11-ty.

Ech życie… wieczna dyskusja o tym samym. Niemalże jak spór Cześnika z Rejentem. Sami jednak widzicie, że karton ma olbrzymi wpływ na sztukę. Jest jednocześnie twórcą i tworzywem. 😀

Opakowania z kartonu jako AGD

Poza filmem opakowania kartonowe mają wielorakie zastosowanie. Wszystko zależy od tego, na ile puścimy wodze fantazji i uruchomimy naszą kreatywność. Na szczęście są tacy, którzy dzielą się swoimi pomysłami.

W sieci można znaleźć wiele filmów pt. „5 sposobów na karton” czy „62 sposoby na wykorzystanie pudełek z kartonu”. Twórcy tych filmów udowadniają, że z kartonu można zrobić praktycznie wszystko.

Okazuje się, że za pomocą pudełka z tektury łatwiej jest korzystać z telefonu, gdy na dworze świeci słońce lub gdy chcemy pograć na telefonie w grę.

Z pudełka kartonowego można także wykonać coś bardziej praktycznego.
Chociażby meble takie, jak pufy czy półki na buty. Można na nich siedzieć i wieszać lekkie przedmioty, a więc nie ustępują tym z salonów meblowych. Gdy chcemy zaprosić do domu gości i miło spędzić z nimi czas, wystarczy zamienić pudełko z kartonu w grę planszową. Zobaczcie sami, jakie to proste.

Zrobić z kartonu kosze i koszyki czy segregatory na przybory szkolne lub na inne drobiazgi, to już zupełna łatwizna.

Największą frajdę mają dzieci

Tu pula możliwości jest olbrzymia. Najlepiej zacząć od tego, co dzieci kochają najbardziej, czyli od zabawek. Z kartonu można je zrobić z łatwością. Mogą to być labirynty w skali 1-1, domki z kartonu, samoloty czy dziecięce kuchenki i maszyny do szycia.

Prawdziwym hitem są domki z kartonu. Dzieci bawią się w nich godzinami i bawiłyby się jeszcze dłużej, gdyby następnego dnia nie trzeba tylko było iść do szkoły lub przedszkola. Patentów na wykonanie takiego domku jest co najmniej 32.

Z kartonu po butach można natomiast wystrugać, a raczej wyciąć cudowny domek dla lalek. Kreatywność nie zna granic!

Jeśli sami nie nadążamy z pomysłami, to najlepiej uruchomić kreatywność dzieci. Dzięki temu przybędą nam w domu nowe i użyteczne przedmioty. Największą frajdę sprawi to, że wykonamy je wspólnymi siłami i razem spędzimy radosne chwile. Sprytne babki wiedzą, jak to zrobić.

Co można zrobić z kartonu – podsumowanie

Myślę, że teraz przekonaliśmy już największego niedowiarka, że z kartonu można zrobić niemalże wszystko… co tylko się wymyśli. Gdyby jeszcze kogoś nie udało nam się do tego przekonać, to już na pewno wszyscy zgodzimy się, że karton ma bardzo szerokie zastosowanie.

Karton to materiał ekologiczny, który zabezpiecza naszą przesyłkę podczas transportu, a potem może nam służyć na tysiące sposobów.

A więc wszystko zaczyna się od opakowania z kartonu.

Do produkcji standardowych opakowań używamy tektury z falą E (wysokość ok 2mm) o gramaturze ok. 380 g/m2.
Jest to materiał, który w wystarczający sposób chroni produkty naszych Klientów.