Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Cena za sztukę: 0 PLN brutto
Instrukcja Obsługi Kreatora Opakowań

Jak stworzyć idealne opakowanie dla Twojego biznesu?

1. Stwórz swoje opakowanie używając gotowego tła lub wgrywając własną grafikę. Wybierz styl opakowania: premium lub eco, rozmiar i ilość opakowań, którą potrzebujesz!

2. Po zakończonej konfiguracji złóż zamówienie i czekaj na kontakt od naszego konsultanta, który potwierdzi z Tobą projekt i poprosi o ewentualne dodatkowe pliki.

3. Po akceptacji projektu, zrealizuj płatność i czekaj, aż dostarczymy Twoje opakowania na miejsce!

Podczas ostatnich targów #FACHPACK które odbyły się 28-30 września mieliśmy możliwość wzięcia udziału w prezentacji prowadzonej przez Sophie Herrmann z firmy Systemiq oraz Matthiasa Giebel z firmy Berndt.

Omawiali oni kwestie niezbędnych innowacji dla opakowań oraz przemysłu opakowaniowego które należy wcielić w życie aby osiągnąć cel #zrównoważonego rozwoju. Głównym problemem przed którym teraz stoimy to ilość produkowanych odpadów, w tym głownie tych z plastiku. W ciągu dekady, jeżeli nie wprowadzimy żadnych zmian będziemy mieli więcej plastiku w oceanach niż ryb.

Opakowania plastikowe czy torebki które na co dzień używamy są statystycznie #recyklingowane jedynie w 2%.

Zostały nam również przedstawione konkretne zmiany które można wprowadzić podczas produkcji oraz segregacji opakowań mające realny wpływ na ograniczenie produkcji odpadów:

-Eliminacja i #optymalizacja opakowań może ograniczyć o 8% produkcję odpadów z tworzyw sztucznych.

– Ponowne wykorzystywanie opakowań jest w stanie do 2040 ograniczyć odpady z tworzyw sztucznych nawet o 23% równe 909 tys. ton odpadów.

-Kolejnym ważnym aspektem jest zastąpienie jednorazowych opakowań plastikowych papierem, bądź materiałem pochodzenia biologicznego co ograniczy produkcję śmieci aż o 9%.

Możliwość ograniczenia produkcji odpadów która stanowi aż 22% jest dobry recykling, produkcja opakowań z myślą o ich późniejszym recyklingu bądź ich dobre oznakowanie, by klient nie miał problemu z wrzuceniem opakowania do dobrego kosza jest kluczowe przy dobrej i skutecznej segregacji śmieci.

Do produkcji standardowych opakowań używamy tektury z falą E (wysokość ok 2mm) o gramaturze ok. 380 g/m2.
Jest to materiał, który w wystarczający sposób chroni produkty naszych Klientów.