Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Cena za sztukę: 0 PLN brutto
Instrukcja Obsługi Kreatora Opakowań

Jak stworzyć idealne opakowanie dla Twojego biznesu?

1. Stwórz swoje opakowanie używając gotowego tła lub wgrywając własną grafikę. Wybierz styl opakowania: premium lub eco, rozmiar i ilość opakowań, którą potrzebujesz!

2. Po zakończonej konfiguracji złóż zamówienie i czekaj na kontakt od naszego konsultanta, który potwierdzi z Tobą projekt i poprosi o ewentualne dodatkowe pliki.

3. Po akceptacji projektu, zrealizuj płatność i czekaj, aż dostarczymy Twoje opakowania na miejsce!

Trend na ekologiczne opakowania rośnie. Choć większość artykułów nadal pakowana jest w plastikowe pudełka (stosuje je 42% producentów żywności
i napojów). Pudełka ekologiczne zajmują już jednak drugie miejsce (26%).
To pokazuje, że opakowania ekologiczne będą stosowane coraz częściej.

Eco opakowania – moda czy konieczność?

Opakowania z tworzyw sztucznych są lekkie, estetyczne i mogą mieć właściwie dowolny kształt. Są także odporne na działanie drobnoustrojów i substancji chemicznych, a przy tym wytrzymałe. Skutecznie zabezpieczają produkty przed czynnikami zewnętrznymi. Dzięki temu mogą być stosowane niemal w każdej branży. Nic więc dziwnego, że opakowania z plastiku są tak popularne.

Z drugiej strony, plastik jest globalną zmorą! Główną jego wadą jest niekorzystny wpływ na środowisko. Plastikowe opakowania nie ulegają biodegradacji. Jedyny sposób, aby nie trafiały na wysypiska śmieci to recykling. Portal StrefaBiznesu.pl informuje, że Polacy zużywają 1,5 mln ton sztucznych opakowań rocznie. Tylko 40% z nich trafia do recyklingu. Trudno nam kontrolować gospodarkę odpadami. Czas, aby pudełka ekologiczne zastąpiły opakowania sztuczne.

Opakowania ekologiczne mają urok i nie szkodzą środowisku
Opakowania z tworzyw sztucznych zagrażają środowisku. Czas na ekologiczne opakowania z papieru

Opakowania z tworzyw sztucznych szkodzą środowisku. Każdy z nas widział zdjęcia lasów, jezior i plaż w nadmorskich kurortach. Tragicznie wyglądają również dna mórz i oceanów. Szacuje się, że tworzywa sztuczne stanowią ok. 80% wszystkich odpadów morskich.

Ogromne ilości plastiku zalewają nasze środowisko. Śmieci burzą nie tylko poczucie wakacyjnej sielanki. Prowadzą też do degradacji środowiska i wyginięcia wielu gatunków dzikich zwierząt. Unia Europejska chce zmniejszać ten negatywny wpływ odpadów na środowisko.

Główne założenia „dyrektywy plastikowej”.

Termin ekologia wprowadził Ernst Haeckel. Po 150. latach UE zwróciła na środowisko uwagę i zaostrzyła proekologiczne przepisy. W tzw. Dyrektywie plastikowej (weszła w życie 5.06.2019 r.) nałożono zakaz wprowadzania na rynek 10 plastikowych produktów jednorazowego użytku (widelce, noże, łyżki, talerze, słomki, mieszadełka do napojów, patyczki do balonów, pojemniki do żywności, styropianowe kubeczki). UE ogranicza również produkcję opakowań używanych do spożywania żywności na miejscu lub na wynos (typu fast food).

Przepisy te mają obowiązywać od 2021 roku. Od 2030 roku wszystkie butelki mają być produkowane minimum w 30% z materiału pochodzącego
z recyklingu. UE rekomenduje także, aby producenci zapewnili klientom alternatywne produkty wielokrotnego użytku lub pobierali opłatę za pudełka jednorazowe.

Ekologiczne opakowania to rozwiązanie idealne.

Opakowania z tworzyw sztucznych można na szczęście zastąpić innymi materiałami. Idealnym rozwiązaniem są opakowania ekologiczne z papieru. Już w tej chwili katalog tych produktów jest bardzo szeroki. Od dawna produkowane są już pudełka tekturowe na elektronikę, kosmetyki, zabawki, frytki, ciasto czy pizzę. Obecnie z papieru produkowane są także ekologiczne opakowania do żywności na wynos (zupy, desery, sosy, kanapki) oraz ekologiczne kubki, słomki, sztućce, talerze i torby.

Opakowania z tworzyw sztucznych nie mają takich atutów jak opakowania ekologiczne
Opakowania z tworzyw sztucznych zagrażają zwierzętom i przyrodzie

Czy klienci zaakceptują ekologiczne opakowania na żywność?

Odpowiedzi na to pytanie udzieliła Beata Pyś-Skrońska w wywiadzie dla agencji Interia Biznes. Opinia przedstawicielki Polskiej Izby Opakowań jest jednoznaczna.

Jednym z wiodących na rynku trendów jest ekologia. Opakowania również muszą za nim nadążać.

Tę tezę potwierdzają doświadczenia naszych klientów. Zamawiają u nas pudełka fasonowe z własnym nadrukiem lub opakowania z tektury litej. Bardzo często mówią tak: „Coraz więcej osób zwraca uwagę na opakowanie. Konsumenci doceniają fakt, gdy produkt jest zapakowany w estetyczne i ekologiczne pudełko”.

To samo widać w supermarketach. Coraz więcej osób pakuje zakupy do toreb papierowych. Unikamy tych plastikowych i foliowych. Zmiany są więc widoczne – na szczęście dla nas i przyszłych pokoleń.

Ekologiczne opakowania to promocja Twojej marki.

Moda na opakowania ekologiczne z papieru jest widoczna. Zamawia je coraz więcej firm, aby pokazać swoje proekologiczne podejście. Pudełka ekologiczne sprawdzają się jako opakowanie do żywności na wynos, ale też na kosmetyki, zabawki itp. Te drobne akcenty są dostrzegane i cenione przez konsumentów.

Opakowania fasonowe z nadrukiem to sztandarowy produkt pack2you

W Pack2You produkujemy opakowania ekologiczne i przyjazne dla środowiska. Są one w pełni biodegradowalne. Wystarczy kilka kliknięć, aby samodzielnie zaprojektować logo i zamówić opakowania w pełni przyjazne dla środowiska. Dzięki temu pokażesz klientom, że Twoja firma dba o przyszłość planety. Opakowania ekologiczne zwiększą rozpoznawalność Twojej marki i pozytywnie wpłyną na Twoje zyski.

Do produkcji standardowych opakowań używamy tektury z falą E (wysokość ok 2mm) o gramaturze ok. 380 g/m2.
Jest to materiał, który w wystarczający sposób chroni produkty naszych Klientów.