Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Cena za sztukę: 0 PLN brutto
Instrukcja Obsługi Kreatora Opakowań

Jak stworzyć idealne opakowanie dla Twojego biznesu?

1. Stwórz swoje opakowanie używając gotowego tła lub wgrywając własną grafikę. Wybierz styl opakowania: premium lub eco, rozmiar i ilość opakowań, którą potrzebujesz!

2. Po zakończonej konfiguracji złóż zamówienie i czekaj na kontakt od naszego konsultanta, który potwierdzi z Tobą projekt i poprosi o ewentualne dodatkowe pliki.

3. Po akceptacji projektu, zrealizuj płatność i czekaj, aż dostarczymy Twoje opakowania na miejsce!

Pudełka do wysyłki warto wypełnić odpowiednim materiałem. Dzięki temu produkty dotarą bezpiecznie do adresata.

Najbardziej popularnym rozwiązaniem do transportu przesyłek internetowych są pudełka kartonowe. Można w nich transportować różnego rodzaju towary. W zależności od gabarytów oraz odporności produktów na wstrząsy i uszkodzenia mechaniczne, warto odpowiednio wypełnić paczkę. Jak to zrobić? Oto 5 najpopularniejszych sposobów.

Pudełka fasonowe w dodatkowym opakowaniu do wysyłki.

Najprostsza odpowiedź na pytanie: jak pakować paczki do wysyłki brzmi: opakuj swój artykuł w niestandardowe pudełko upominkowe (np. pudełko fasonowe z nadrukiem) i całość włóż w drugie kartonowe pudełko (klejone lub składane). To zewnętrzne opakowanie nie musi już być takie estetyczne, gdyż będzie ono pełniło wyłącznie funkcję dodatkowego zabezpieczenia przesyłki przed uszkodzeniami.

W ten sposób zwiększa się koszt wysyłki, ale klienci na pewno otrzymają towary w nienaruszonym stanie i będą mieć pozytywne wrażanie z zakupów w Twoim sklepie.

Jeśli nadal martwisz się, że Twoja delikatna wysyłka może ulec uszkodzeniu, rozważ użycie dodatkowych wypełniaczy.

Jak pakować pudełka do wysyłki, stosując dodatkowe wypełnienie?

Wypełniacze to uniwersalne akcesoria przeznaczone do zabezpieczania przewożonych towarów. Dobre właściwości amortyzacyjne wypełniaczy zapewniają efektywne tłumienie wstrząsów pojawiających się w transporcie, dzięki czemu towar jest należycie chroniony.

Dobór odpowiedniego wypełniacza do paczek jest istotnym elementem w kwestii pakowania zamówień. Jeśli dobrze dobierzemy wypełniacz, zyskamy gwarancję, że produkt będzie bezpieczny podczas transportu, a klient odbiorze swoją paczkę w nienaruszonym stanie.

Na rynku obecnie możemy znaleźć bardzo wiele materiałów, które nadają się do wypełnienia paczki.

Najpopularniejsze z nich to:

– pianki do pakowania

– wypełniacze z powietrzem

– folia bąbelkowa

– wypełniacze papierowe.

Jak pakować pudałek do wysyłki, gdy stosujemy wypełniacz ?

Wybierając wypełniacz do paczek warto rozważyć kilka aspektów. Pierwszym z nich jest cel stosowania wypełniacza. Należy zwrócić uwagę na rodzaj zabezpieczanego produktu oraz na to, kto jest adresatem przesyłki. W przypadku wysyłki sprzętu elektronicznego lub kosmetyków dobrym wyborem będą np. poduszki powietrzne, natomiast pakując odzież warto zainwestować w papier wypełniający.

Drugim aspektem jest efekt wizualny. Dużo korzystniej prezentują się wypełniacze takie jak np. wełna drzewna czy siatka jutowa, dlatego warto wybrać je podczas pakowania i wysyłki prezentów.

Pudełka do wysyłki wypełnione pianką.

Dbałość o środowisko naturalne istotna jest dla tak wielu osób, że warto jest inwestować w nie tylko w najlepsze wypełniacze do kartonów, ale i te, które są w pełni biodegradowalne.

Pianki szczelnie wypełniają opakowanie i skutecznie chronią przesyłkę przed uszkodzeniem podczas transportu

Pianki to niedrogi i wytrzymały produkt zabezpieczający zawartość paczki. Łatwo rozpuszczają się w wodzie i mogą być również kompostowane.

Cechują się dużą wytrzymałością. Pianka może służyć jako wypełniacz do kartonów małych i większych gabarytów. Najczęściej stosowany jest do wypełniania pudeł papierowych zawierających elektronikę oraz obuwie.

Pudełka do wysyłki z papierowym wypełnieniem.

To dobrej jakości, mocny papier, który umieszcza się wewnątrz pudełka. Wypełnienia tego typu mogą być klasyczne, w formie szarego papieru. Można jednak zastosować takie, które nie tylko będą chroniły paczkę przed uszkodzeniem, ale również jednoznacznie kojarzyły się z marką. Papierowe wypełniacze mogą zawierać logo firmy lub nawiązywać do niego kolorystyką.

Wypełniacz z papieru to proste i tanie zabezpieczenie przesyłki.

Wypełniacze papierowe to niedrogi i uniwersalny sposób na zabezpieczenie paczki. Stosuje się je zarówno w przypadku przesyłek zawierających odzież, obuwie, książki jak i delikatne przedmioty wykonane szkła.

Wypełniacze papierowe są tanie, ale z drugiej strony mało estetyczne. Aby poprawić wizualny efekt, można dodatkowo wyłożyć na dnie pudełka delikatną bibułkę ozdobną lub pergamin. Taka warstwa będzie stanowiła elegancką ozdobę podczas rozpakowywania, co podkreśli klasę Twojej marki, jednocześnie chroniąc zawartość przesyłki. Ale warto mieć na uwadze, że sama bibułka czy pergamin, to mało wystarczające zabezpieczenie zwłaszcza w przypadku delikatnych przedmiotów.

Pudełka do wysyłki z ochroną z poduszki powietrznej.

Delikatna i podatna na uszkodzenia zawartość przesyłki wymaga specjalnego zapakowania. Do tego celu idealnie nadaje się folia bąbelkowa, która ochroni przedmiot przed zniszczeniem. Można też zastosować specjalne poduszki powietrzne, które są lekkie, nie obciążają paczki i nadają się do wielokrotnego użytku.

Aby zabezpieczyć paczkę z delikatnymi artykułami warto wypełnić ją poduszkami powietrznymi

Poduszki powietrzne, szczelnie wypełniają karton, dzięki czemu skutecznie zabezpieczają przedmioty przed przemieszczaniem się podczas transportu i neutralizują nawet mocne wstrząsy.

Poduszki powietrzne mogą mieć różne kształty w zależności od gabarytów i delikatności artykułu

Wypełnienie kartonów poduszkami powietrznymi jest najlepszym zabezpieczeniem w przypadku wysyłki przedmiotów delikatnych i wrażliwych na wstrząsy takich, jak porcelana, czy elektronika.

Pudełka do wysyłki wypełnione wyściółką.

Wyściółka wewnętrzna to prosty i skuteczny materiał, który zabezpieczy Twoją przesyłkę. Wytwarza się ją z drobnych wiór kartonowych. Jest dzięki temu miła i naturalna w dotyku.

Jak pakować paczki do wysyłki? Użyj wyściółki, która dodaje uroku paczce i podkreśla jej ekologiczny styl.

Wyściółka idealnie pasuje do ekologicznych pudełek fasonowych i klejonych. Dodaje paczce uroku i podkreśla jej ekologiczny styl. Sprawdza się idealnie jako wypełnienie opakowania dla starannie wykonanych produktów rzemieślniczych i rękodzielniczych: naturalnych kosmetyków, wypieków, ozdób, bombek, ubrań itp.

Jak zabepieczyć pudełko do wysyłki – podsumowanie.

Klient oczekuje od każdego sklepu internetowego, że otrzyma zamówiony towar szybko, tanio i w stanie idealnym. Każde uszkodzenie przesyłki wiąże się dla sklepu wysyłkowego z nieprzyjemnymi konsekwencjami. Reklamacje towaru i zwroty pochłaniają nie tylko czas, ale również i pieniądze.

Klient oczekuje, że paczka od Ciebie będzie w nienaruszonym stanie

Jak zatem zabezieczyć paczkę? Używanie dodatkowego pudełka zewnętrznego nie jest jedynym sposobem ochrony produktów podczas transportu. Ochrona wewnętrzna to alternatywna (lub dodatkowa) opcja zapewniająca bezpieczeństwo towarów.

Niestandardowe wypełniacze do opakowań zapewniają, że produkty pozostają na swoim miejscu przez całą podróż. Dodają również elegancji wnętrzu Twojego opakowania.

Wszystkie podane wyżej przykłady wypełniaczy pudełek wysyłkowych cieszą się obecnie dużą popularnością. Każda z opcji ma inne zalety. Dzięki szerokiej ofercie, łatwo można znaleźć i dobrać odpowiedni wypełniacz do swoich produktów, aby zagwarantować, że nawet najbardziej delikatne przedmioty dotrą bezpiecznie do adresata.

Do produkcji standardowych opakowań używamy tektury z falą E (wysokość ok 2mm) o gramaturze ok. 380 g/m2.
Jest to materiał, który w wystarczający sposób chroni produkty naszych Klientów.